Druk przelewu

Generator przelewu / wpłaty

Systemy płatności on line


Systemy płatności on line - dlaczego warto z nich korzystać?

W dzisiejszych czasach system płatności on line to fundament profesjonalnej przedsiębiorczości.
Płatności internetowe sprawiają, że dokonywanie transakcji jest proste, szybkie i co najważniejsze w pełni bezpieczne, dzięki najwyższym standardom współczesnego cyfrowania. Dokonywanie zakupów bez wychodzenia z domu przyczynia się do oszczędności czasu i szybszej finalizacji działania handlowego. Należy jednak pamiętać, że wybór odpowiedniego systemu to nie jest kwestia, którą można zbagatelizować. Mimo bezpieczeństwa usług oferowanych na rynku, poszczególne oferty równią się wieloma czynnikami i warto je dobrze przeanalizować.

Na jakie aspekty zwracać uwagę?

Po pierwsze: systemy płatności on line mają różne stawki prowizyjne - warto zadbać by kwota była dobrze dopasowana do naszych oczekiwań i potrzeb. Ponadto warto zwrócić uwagę na czas realizacji przelewu jak również dostępność systemu nie tylko dla firm, ale także dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. Duże znaczenie ma możliwość wypłat z konta przejściowego, by klienci mieli poczucie nieustannego kontaktu ze swoimi środkami pieniężnymi. Warto zwrócić uwagę czy wypłaty z konta są darmowe i czy są jakieś ograniczenia darmowych wypłat w ciągu miesiąca. Ponadto istotna jest możliwość płatności ratalnych, wysokość opłat chargeback, kwota opłaty aktywacyjnej dla zakładanego konta, prowizja za e-transfer, prowizja za e-przelew, prowizja za płatność kartą i rodzaje obsługiwanych kart przez system. Istotny jest także fakt, czy strona transakcyjna dopasowana jest do urządzeń mobilnych, gdyż to zdecydowanie ułatwia codzienne korzystanie z systemu. Trzeba także pamiętać o różnicach w zakresie przewalutowania. Ważne jest, żeby system on line oferował przewalutowanie po aktualnie obowiązującym kursie. Tylko wtedy przelewy międzynarodowe nie będą generowały dodatkowych kosztów dla konta. Istotna jest także możliwość negocjacji warunków umowy. System powinien wykazywać jak największą elastyczność w tym względzie. Dostawcy systemów płatności on line często mają w zapisie umowy możliwość negocjacji warunków po uzyskaniu obrotu na kwotę dziesięciu tysięcy złotych. Są jednak i takie systemy, które zachęcają do inicjatywy w zakresie wpływania na indywidualność podpisywanej umowy. Warto zatem zastanowić się jakie to ma dla nas znaczenie i jak kwestia negocjowania warunków umowy prezentuje się na tle innych, ważnych dla nas czynników. Trzeba bowiem pamiętać, że dopiero znając wszystkie powyższe kwestie można podjąć odpowiedzialną decyzję na jaki system płatności on line ostatecznie się zdecydować.

Strona w systemie WordPress, a sprzedawanie własnych produktów.

Jeśli chcesz stworzyć sprzedaż całkowicie zautomatyzowaną to wykonaj następujące kroki:

  1. Aktywuj konto w systemie płatności online: Tpay, Przelewy24, Dotpay czy PayU.
  2. Zrealizuj opłatę aktywacyjną.
  3. Wybierz wtyczkę do płatności WordPress, która zintegruje się z bramką płatności np. wtyczkę Fast Micro Pay
  4. Zablokuj płatne treści, aby nie generowały dodatkowych opłat Twojego konta.

Po wykonaniu powyższych czterech kroków możesz z łatwością docierać do swoich Klientów, dzięki czemu rozwój sprzedaży i dopływ środków staje się łatwy, prosty i komfortowy. Prostota systemu i jego profesjonalizm przełożą się na zadowolenie zarówno Twoje jak i Twoich klientów. Nie zwlekaj. Zacznij działać już dzisiaj!